Gondolkozott már azon, hogy mik azok a vízlágyítók, és miért van szükségünk rájuk? Kemény a vize? Szüksége van vízlágyítóra? Ebben a bejegyzésben válaszolunk a felmerülő kérdésekre és még sok másra. Tehát először kezdjük az elején. Mi is pontosan a kemény víz?
Vízlágyító berendezés kedvező áron vár mindenkit a bolt.agroviz.hu weboldalon, tehát kattintson ide bátran és rendeljen még ma! Általában a víz keménységét az oldott ásványi anyagok, különösen a kalcium és a magnézium koncentrációja alapján határozhatjuk meg. Egyszerűbben fogalmazva, akkor lehet észre venni a víz keménységét, ha az ivópoharak belsejében vékony, zavaros réteg van, vagy ha a keze még szappanos vízzel történő mosás után is nyálkásnak tűnik. Ennek okai nem távoliak. A szappan reakcióba léphet a vízben oldott kalciummal, magnéziummal, alumíniummal stb., ami szappanhab képződéséhez vezet. A szappanhab egy hatástalan komplex, ezért nem tudja végrehajtani a szappan szokásos tisztító hatását. Ez azt jelenti, hogy ha kemény vizet használ, több mosószerre vagy szappanra lesz szüksége bárminek a tisztításához, legyen az a ruha, a haja vagy a keze.
A vízlágyító ötlete egyszerű. A vízben lévő kalcium- és magnéziumionokat nátriumionokkal helyettesítik. Mivel a nátrium nem csapódik ki a csövekben, és nem reagál rosszul a szappannal, a kemény víz mindkét problémája megszűnik. Az ioncseréhez a házban lévő víz egy kis műanyag gyöngyökből álló ágyon vagy egy zeolit nevű kémiai mátrixon keresztül folyik át. A gyöngyöket vagy zeolitot nátriumionok borítják. Ahogy a víz elhalad a nátriumionokon, helyet cserélnek a kalcium- és magnéziumionokkal. Bővebb leírásért és vízlágyító rendelésért érdemes benézni még ma a bolt.agroviz.hu-ra, hiszen itt megtalálhatja a teljes készletet az árakkal együtt.