Hosszú távon csak akkor vehetjük sikerrel az akadályokat cégünkben, ha az elhivatottság mellett a szakmai tudás és a rendelkezésre álló eszközök és gépek is magas minőséget képviselnek. Különösképp igaz ez az olyan kényes ágazatokban, mint amilyen a mezőgazdaság, hiszen például a takarmányok feldolgozása és tárolása is nagy odafigyelést igényel.
Szerencsére ma már egy bálacsomagoló használatával nagyban leegyszerűsíthető ez a folyamat. Ezek a speciális masinák ugyanis villámgyorsan elvégzik ezt a folyamatot, az így kapott, hermetikusan lezárt bálák pedig hosszú ideig megőrzik minőségüket. Laikusként legtöbbször bele sem gondolunk, ám a téli időszakban is rendelkezésre álló szálastakarmány elengedhetetlen a nagyüzemi állattartáshoz, ugyanakkor ezek tárolása komoly kihívást jelent. A hűvös, nedves időjárás hatására tudniillik könnyedén megindulhat a penészesedés folyamata. A bálacsomagoló azonban kiváló megoldást nyújt a tartósításra, alkalmazása pedig roppant költséghatékony, főképp nagy távlatokban gondolkozva.
Tartós eredményeket ugyanakkor csak úgy érhetünk el, ha a bálacsomagoló megválasztásánál minden kardinális szempontot megvizsgálunk. A két legfontosabb tényező az elvárt teljesítmény, illetve az, hogy az új masinát fennakadások nélkül a már meglévő eszközparkunkba tudjuk illeszteni. El kell döntenünk, hogy egyúttal a bálázási folyamatot is ezzel a géppel szeretnénk-e elvégezni, avagy az egy külön konstrukció feladata lesz majd. Ugyancsak döntő befolyással bír, miszerint saját motoros, vagy a traktor által meghajtott bálacsomagoló az ideálisabb választás-e számunkra. Mérlegelnünk kell a kapott bála geometriai formáját is, valamint azt se felejtsük el, hogy ma már elérhetők csoportos bálacsomagoló gépek is a piacon, ami nagyobb kapacitásigény esetén hatékonyabb választást jelenthet.