Saját szerver elhelyezése, illetve bérlése esetén rendkívül körültekintő módon kell eljárnunk, hiszen mindkét metódusnak megvannak a maga előnyei, valamint hátrányai. Amennyiben úgy határozunk, hogy a gépet mi magunk helyezzük el egy szolgáltatónál, akkor azzal már előzetesen számoljunk, hogy a mind a bekerülés, mind pedig az üzemeltetés költségei magasak lesznek.
Ezért aztán gyakorta a legoptimálisabb megoldást egy VPS jelenti. A nagy teljesítményű szerverek virtuális felosztása roppant hatékony, ráadásul egyben az egyik legbiztonságosabb alternatívának tekinthető. Természetesen vannak olyan felhasználási módok, amikor nem ez a megfelelő módozat, ám az esetek többségében rövid és hosszú távon is így járunk a legjobban. Mielőtt azonban letennénk a voksunkat egy VPS szolgáltatás mellett, gondoljuk át alaposan, milyen elvárásokat is támasztunk. Ennél a lépésnél kiemelten fontos, hogy ne csak a kiindulási állapotot vizsgáljuk, hanem tervezzünk előre. Ez különösen igaz a várható kapacitásigényt illetően.
Szerencsére egy minőségi VPS rendkívül könnyedén skálázható. Mivel rengeteg tényező befolyásolhatja az épp szükséges erőforrás mértékét, ezért erre a tényezőre mindenképpen kérdezzünk rá a szolgáltatónál, még a megrendelés előtt. Olyan felhasználási terület esetében, ahol az adatvesztés katasztrofális következményekkel jár, mindenképpen érdemes elgondolkozni valamilyen felhőalapú VPS alkalmazásán. Ezek redundáns felépítésükből adódóan hatékonyan kivédik a meghibásodásból eredő problémákat, mindemellett pedig működésük szinte teljesen automatizált. Ez utóbbinak köszönhetően a legapróbb beállítások elvégzését is önállóan meg tudjuk tenni és a VPS teljesítményének módosítása is villámgyorsan kivitelezhető. Amennyiben esetleg kétségeink támadnának, vagy kérdésünk merülne fel, feltétlenül kérjük szakember segítségét a választáshoz.